FATİH DİJİTAL BASKI

Dijital Baskı ve Uygulama Hizmetleri, Reklam alanında firmamızın kullandığı son teknolojilerden birisi, dijital baskı sistemlerinin tercih edilmesidir. Bu uygulamalar tabela modelleri üzerinde dahi sonuç elde edilmesi için avantajlar oluşturmaktadır. Özellikle vinil branda veya pleksiglas üzerinde dijital baskı uygulanması mümkündür. Bu materyaller tabela sistemleri içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu aşamada özellikle dijital baskı nedir sorusunun cevabı merak edilmektedir. Dijital baskı sistemleri, eski sistemlerdeki matbaa ve makine baskı yerine çok daha renkli ve hızlı bir baskı sistemi sağlamaktadır.

Dijital Baskı ve Uygulama Hizmetleri

Yani özellikle toplu basım işlemleri için farklı malzemelerde hızlı sonuçlar elde edilmesi için tercih edilmektedir. Günümüzde kullanılabilecek baskı materyallerinin sayısı giderek artmaktadır. Bu sistemler sayesinde kumaş, kağıt, karton, pleksiglas, vinil veya kanvas gibi birçok malzeme üzerinde rahatlıkla baskı yapılabilmektedir. Özellikle satışa sunulacak ürünler, mağaza görselleri veya stant gibi birçok noktada dijital baskı ile sonuç elde edilmektedir. Örneğin, tekstil sektöründe kullanılacak satış ürünleri için dijital baskı ile çalışma yapılabilir.

Farklı Alanlarda Dijital Baskı ve Uygulama Hizmetleri

Forma, tişört, atkı veya havlu gibi ürünler üzerinde dijital baskı uygulaması yapılabilir. Poster ve tabela baskıları, vitrin giydirme ve cephe kaplama sistemleri için baskı bu sistemler ile gerçekleştirilebilir. Temel olarak sistem bilgisayar üzerinde tasarlanan görselin çok daha renkli ve canlı bir sonuç oluşturmasını sağlar. Ayrıca daha hızlı bir sonuç elde edilirken, yüksek kalite avantajı oluşturur. Bu nedenle günümüzde reklam firmaları tarafından tercih edilen bir sistem oluşturmuştur. Özellikle seri üretim gereken noktalarda daha hızlı ve hata payı düşük sonuçlar elde edilebilir.

Tabela Modelleri

Uzun yıllardır İstanbul’da dijital baskı merkezi olarak hizmet veren firmamız, birçok işletme için üretim gerçekleştirmektedir. Bu sayede birçok farklı sektörün ihtiyaçlarını karşılayan bir yapı sağlıyoruz. Bu sektörler arasında özellikle tekstil sektörü önemli bir yer oluşturuyor. Eski dönemlerde tekstil sektörü için kullanılan baskı sistemleri yerine artık dijital baskı tercih ediliyor. Örneğin, düz beyaz tişört ürünleri üzerinde dijital baskı ile farklı görsellikler elde edilebiliyor. Bir kurum, işletme veya kuruluş için tekstil ürünlerinde baskı yapılabiliyor.

Dijital Baskı nedir?

Bu baskı işlemi kimi zaman satışa sunulacak ürünler kimi zaman kurumsal kullanılacak tekstil ürünleri için yapılabilir. Örneğin, bir dernek tarafından üyelerine dağıtılacak tişört veya şapkalarda dijital baskı uygulanabilir. Bu konuda belirli bir sayıda tişört üzerinde logo veya belirli bir sloganın basılması istenebilir. Genellikle 100 veya 1000 adet gibi temel bir rakam üzerinden katlanarak bu sayı artış gösterebilir. Bu durumda firmamız dijital baskı tekstil hizmetleri sayesinde çözüm oluşturmaktadır. Bu hizmetin avantajları arasında tek tip bir görselliğe sahip ürünlerin elde edilmesi bulunmaktadır. Kullandığımız son teknoloji baskı sistemleri en iyi sonucu almak için ayrıcalık oluşturmaktadır.

Dijital Baskı makinası

Kabul edilen tasarım, dijital folyo üzerinde baskı makinelerine alınır. Neredeyse sıfır hata payı ile baskı makinesi üzerinden çıkan folyo uygulama için hazır hale gelir. Profesyonel bir uygulama gerçekleştirildiğinde, baskı makinesinin sağladığı kalite çok daha net bir şekilde ön plana çıkar. Stant veya fuar alanı hazırlama noktasında da firmamız bu sistemler ile baskı gerçekleştirmektedir. Çok geniş bir kapsam ile baskı makinelerinin kullanılması sayesinde birçok alanda görsel estetiğe sahip sonuçlar elde edilmektedir.

Dijital Baskı merkezi

Özellikle dijital baskı Maltepe işletmesi olarak firmamızın önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu kapsamda ilçedeki birçok işletme firmamızdan dijital baskı hizmetleri alabilir. Örneğin, bir mağaza veya süpermarket broşür ya da katalog bastırmak için firmamızdan hizmet talep edebilir. Matbaa ortamında uzun süreli çalışmalar yerine dijital baskı sayesinde çok daha hızlı bir sonuç elde edilmesi mümkündür. Tek bir gün içerisinde dahi bin veya binlerce adet broşür hazır hale getirilebilir. Çünkü dijital baskı makineleri temel olarak bilgisayar ortamı ile bağlaşık bir sistem ortaya koyar. Bu sayede bir yazıcı gibi çalışma sistemi elde edildiği için baskı işlemi çok daha pratik bir hale gelir.

Dijital Baskı tekstil

Hem hızlı hem de kaliteli bir sonuç elde edilmesi sayesinde reklam çalışmalarına daha fazla önem verilebilir. Bu konuda yapılacak çalışmanın türü ve kullanılacak materyal ile adet ayrıntıları önem arz eder. Bu ayrıntılar özellikle dijital baskı fiyatları konusunda değişimler oluşturmaktadır. Bu nedenle öncelikle firmamız ile görüşerek taleplerinizi iletebilirsiniz. Taleplerinize bağlı olarak yapılacak çalışmanın süresi, masrafları ve türü net bir şekilde tarafınıza bildirilecektir.