GÜNGÖREN FUAR STANDI

Fuar Stand Hizmetleri, Fuar organizasyonları, yerel veya ulusal olarak firmaların toplu tanıtım yapması için düzenlenir. Örneğin, bazen vilayetlerde uygulanan fuar organizasyonları belirli bir konu üzerinde odaklanabilir. Yani mobilya fuarı, gıda fuarı veya kitap fuarı gibi organizasyonlar gerçekleştirilebilir. Bazen daha büyük çaplı ulusal ve uluslararası fuar hizmetleri verilebilir. Örneğin ülkemizde İstanbul ve Ankara gibi kentlerde düzenlenen uluslararası inşaat fuarları yer almaktadır. Bu şekilde büyük bir organizasyon ile düzenlenen fuarlarda dünya genelinden firmalar katılım sağlamaktadır.

Fuar Stand Hizmetleri

Bu konuda özellikle İstanbul başta olmak üzere birçok kentte tabela modelleri sayesinde hizmet veren firmamız fuar stant hizmetleri de sağlamaktadır. Fuar organizasyonlarında yer alacak her firma, profesyonel bir stant ile uygulama ve satış alanı oluşturmalıdır. Örneğin, bir kitap fuarı içerisinde yer alan bir yayınevi, kendi stant tasarımına sahip olmalıdır. Bu stant tasarımı içerisinde satış alanı, sergileme alanı, reklam-tanıtım ve ofis alanı bulunmalıdır. Organizasyonun ölçülerine ve firmanın karakterine uygun şekilde bu tasarım gerçekleştirilmelidir.

Yerel ve Ulusal Katılımlar İçin Fuar Stand Hizmetleri

Bu nedenle firmamız fuar stand tasarımcısı olarak temel bir hizmet gerçekleştirmektedir. Tasarım olarak her noktayı göz önünde bulunduran firmamız mimari, dekoratif, grafik ve üretim gibi noktalarda hizmet sağlamaktadır. Yani bir firmanın fuar organizasyonu içerisinde yer almak için ihtiyaç duyacağı her nokta hesap edilerek stant tasarımı sağlanır. Bu sayede ortaya koyulan hizmet firma için eksiksiz bir alan oluşturacaktır. Elde edilen tasarım sayesinde müşterilere çok daha kolay bir ulaşım sağlanırken, görsel açıdan etkileyici bir sonuç sağlanacaktır.

Tabela Modelleri

Verdiğimiz bu temel hizmet için öncelikle fuar stand tasarımı nasıl yapılır sorusunun cevabı verilebilmelidir. Fuar stant çalışmaları gerçekleştirmek için bazı noktaları göz önünde bulundurmak gerekir. Öncelikle fuar organizasyonları aynı sektörde hizmet veren firmaların bir arada ve rekabet içerisinde bulunmasını sağlar. Yani katılımcılar ve ziyaretçiler bu rekabeti görerek, çok daha rahat ve alternatif alışveriş etme şansı yakalar. Örneğin, bir mobilya fuarında onlarca firma yer alır ve tüm alternatifler müşterinin ayağına getirilir. Bu sayede müşteri için alışveriş etmek daha keyifli, hesaplı ve avantajlı hale gelir.

Fuar stand tasarımcısı

İşte bu rekabet ortamında her firma kendini ön plana çıkarabilmelidir. Ön plana çıkmak için iyi bir tasarım ve iyi bir alana sahip olmak gerekir. Bu nedenle tasarımın nasıl yapılacağı konusunda bazı kıstaslar bulunur. İlk aşamada firmanın ne kadar bilinir olduğu ve ne kadar bütçeye sahip olduğu göz önünde bulundurulur. Bu kapsamda stant kurulumu için gerekecek malzemeler ve sahip olunan alan hesaba katılır. Seçilen malzemeler ve boyutlar ile fuar stand kurulumu için mimari tasarım gerçekleştirilir. Bu tasarım içerisinde raflar, duvarlar, zemin, ışıklandırma ve ürün sergileme için her nokta belirlenir.

Fuar stand tasarımı nasıl yapılır?

Bir kitap fuarında firma için ayrılan alan küçük bir mağaza boyutunda olabilir. Bu durumda kitapların olabildiğince yeterli şekilde sergilenmesi amaçlanır. Ancak bir otomotiv fuarında koskoca bir galeri boyutunda firma alanı ayrılabilir. Bu noktada ise ön plana çıkması gereken ürünler yani araçlar göz önünde bulundurulur. Ayrılan alan içerisinde temel olarak stant adı verilen kısım aslında kısmi bir uygulamadır. Çünkü temel olarak bu hizmet, ayrılan bütün alanın dekore edilmesi ve tümleşik bir tasarım ortaya çıkarılmasını hedefler.

Ekinexpo fuar stand hizmetleri

Fuar alanlarında tasarım gerçekleştirmek için firmamız özgün sistemler veya örnek sistemler sağlamaktadır. Daha önceki dönemlerde fuar organizasyonları için gerçekleştirdiğimiz stant tasarımları birçok başarı elde etmiştir. Yani firmamız sayesinde ödüllü fuar standları elde edilmiştir. Çünkü birçok fuar organizasyonunda organizatörler tarafından firmalar arasında rekabet açısından bazı ayrıntılar ortaya çıkarılır. Örneğin, en yüksek satış ödülü, fuar tasarım ödülleri veya prestij ödülleri verilebilir. Bu gibi noktalarda firmamızın verdiği hizmetler firmalar için de çok önemli bir yapıya sahiptir.

Fuar stand konstrüksiyon

Bu kapsamda katılacağınız fuar organizasyonları için çok erken bir dönemde firmamız ile görüşme talep edebilirsiniz. Bu sayede yapılacak tasarım çok daha geniş bir süre içerisinde daha detaylı olarak incelenebilir. Detaylı bir çalışma sayesinde daha iyi bir sonuç elde edilebilir. Bu konuda önceden firmamız ile görüştüğünüzde elimizde var olan fuar stand görselleri üzerinden incelemeler yapabilirsiniz. Bu sayede yaptığımız önceki çalışmaların ne kadar profesyonel bir yapıya sahip olduğunu net olarak görebilirsiniz. Sonrasında kendi fuar stant çalışmanız için örnekler veya taleplerde bulunabilirsiniz.

Ödüllü stand tasarımları

Özellikle stant için kullanılacak malzeme, reklam çalışmaları ve ışıklandırma gibi ayrıntılarda farklı kararlar verebilirsiniz. Çünkü firmamız tasarım için kullanılacak malzeme, reklam, dekorasyon çalışmalarında çok geniş bir çeşitlilik sağlamaktadır. Bu çeşitlilik sayesinde stant malzemesi olarak ahşap, metal veya cam dahi kullanılabilir. Sizin için ayrılan stant alanında duvar kaplamaları için sticker veya cephe giydirme uygulanabilir. Portatif stant uygulaması istenilen her fuar organizasyonuna taşınarak yıllarca kullanılabilir.

Fuar stand mimarlık

Fuar organizasyonları için gerçekleştirilen bu stant uygulamaları genellikle çok uzun vadeli bir uygulama ortaya çıkarır. Çünkü kitap fuarı gibi organizasyonlarda birçok firma her yıl neredeyse onlarca vilayette yer almaktadır. Bu durumda hazırlanan stant tasarımı uzun vadeli ve pratik bir kullanım oluşturmalıdır. Yani bahsedildiği gibi portatif bir yapı elde edilirse, taşınabilir özelliği ile her noktada kullanılabilir. Örneğin, bir gıda fuarında stant kullanımı için temel bir tasarım elde edilebilir. Bu tasarım içerisinde duvarlar, zemin, ışıklandırma, sergileme alanı ve kasa gibi noktalar bulunur.

Fuar stant modelleri

Bu noktalar pratik bir yapı ile istenilen farklı malzemelerden üretilebilir. Ancak daha dayanıklı ve dekoratif bir görüntü için ahşap fuar stand çok sık tercih edilmektedir. Ahşap malzeme, her sektör için dekoratif ve kaliteli bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda daha uzun ömürlü ve sağlam bir kullanım sonucu sağlar. Bu nedenle firmamız günümüzde en çok tercih edilen markalardan biri olarak maxima fuar standı gibi sistemler tercih etmektedir. Bu sistemlerin temel avantajı özellikle sağlamlık konusunda ayrıcalık sağlamasıdır.

Kiralık fuar standı

Onlarca farklı organizasyonda kullanımı sürdürülebilir, portatif ve de-monte bu uygulama yıllarca kullanılabilir. Tüm bu ayrıntılar ile birlikte katılacağınız organizasyonlar ve sahip olduğunuz bütçe gibi noktalar önemli bir yapı oluşturacaktır. Bu nedenle firmamızdan fuar stand organizasyonhizmeti almadan önce mutlaka detaylı bir görüşme gerçekleştirmeniz gerekir. Bu görüşme sırasında talep ettikleriniz ve sahip olduğunuz fikirler göz önünde bulundurulur. Bu sayede dekoratif tasarım gerçekleştirilirken, farklı bir çalışma hedeflenir. Nihai hedef ise en iyi ve en kaliteli görüntüyü ortaya çıkarmaktır.