ADALAR IŞIKLI TABELA

Işıklı Tabela Sistemleri, Temel olarak tabela uygulamalarının ilgi çekici ve nitelikli bir görüntüye sahip olması gerekir. Ancak bu noktanın elde edilmesi için çok fazla renk ve ayrıntı kullanmak doğru olmayacaktır. Bu kapsamda ışıklı tabela sistemleri sade ama ilgi çekici bir görsellik oluşturur. Bu nedenle tabela modelleri içerisinde özellikle ışık ve led kullanımı daha sık tercih edilmektedir. Aslında ışıklı tabela sistemi için tercih edilen yöntem, farklı temeller üzerinde ışık kullanımı ile ortaya çıkar. Yani pleksi tabelada kutu harf veya gravür kabartma üzerinde ışıklandırma sağlanabilir. Bu sayede kullanılan harf ve kabartmalar daha belirgin bir görüntü ortaya çıkarır. Fakat bu uygulamalarda özellikle ışık renk seçimleri de önemli bir yapı sağlar.

Işıklı Tabela Sistemleri

İyi bir renk seçimi sayesinde ışıklar, harf ve logoyu daha belirgin hale getirir. Özellikle gece kullanımı için ışıklı tabelalar çok daha pırıl pırıl bir görüntü sağlayacaktır. Ödenen fiyat karşılığında çok daha nitelikli bir kullanım oluşturan ürünler firmamızın kendi üretimi ile sizlere sunulmaktadır. İstanbul’un istediğiniz her ilçesinde ve semtinde bu uygulamaları kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız led tabela malzemeleri konusunda özellikle temel alanı oluşturan malzemelere özen göstermektedir. Bu malzemeler konusunda arka ve ön bölüm için ışığı yansıtacak malzemeler seçilir. Bu malzemeler arasında ise pleksi malzeme dışında vinil veya folyo baskı seçilebilir. Bu sayede alüminyum ve demir bir iskelet üzerinde kullanılan levha, ışığı eşit bir şekilde yansıtabilir. Bu malzemeler üzerinde veya iç kısımda aydınlatma işlemi için neon lambalar, LED aydınlatma veya florasan kullanılabilir.

Daha Canlı ve Güçlü Işıklı Tabela Sistemleri

Neon lambalar veya floresan lambalar daha çok eski aydınlatma sistemlerinde kullanılır. Günümüzde ise çok daha yoğun bir şekilde LED aydınlatma tercih edilmektedir. LED aydınlatma sayesinde çok daha net bir görüntü ve dijital bir yapı elde etme imkanı bulunmaktadır. Aslında ışık ve malzeme kullanımının üstünde bu sistemlerin uygulanması için kurulum noktası iyi belirlenmelidir. Örneğin, klasik olarak sıklıkla talep edilen 160×32 led tabela sistemleri için keşif çatışması gerçekleştirilir. Bu keşif çalışması sırasında mağazanın tabela uygulaması yapılabilecek en iyi noktası belirlenir. Bu noktada standart ölçüler elde edildikten sonra tabelanın kalınlığı, kullanılacak ışıklar ve renkler belirlenir. Renk konusunda klasik olarak beyaz, siyah, kırmızı ve lacivert ışıklar kullanılabilir. Aslında ayrıntı olarak malzemelerin seçilmesinden çok iyi bir tasarım yapılması önemlidir.

Kabartma Işıklı Tabela fiyatları

Bu nedenle tasarım gerçekleştirilirken, profesyonel bir ekiple detaylı bir çalışma sağlanır. Bu çalışma sayesinde profesyonel bir uygulama ile led tabela fiyat hesaplama konusunda fırsat elde edilir. Fiyat hesaplaması gerçekleştirilirken öncelikle kullanılacak malzemeler ve boyutlar belirlenir. Bu sayede net olarak bir masraf hesabı yapılarak, tasarım, üretim ve uygulama gerçekleştirilir. Hesaplamalara uygun bir şekilde birebir talep ettiğiniz tasarım ile üretilen tabela yerinde uygulanır. Uygulama sırasında kullanılan ışıklandırma garantili bir yapı sağladığı için yıllarca aynı kalite ile görüntüsü bozulmadan kullanılabilir. Özellikle renk kaybı ve solma yaşanmadan tabela yıllara dayanıklı bir kalite oluşturacaktır. Aslında bu sayede ödenen ücrete karşılık olarak çok daha nitelikli bir kullanım elde edilecektir.

Işıklı Tabela malzemeleri

Günümüzde led tabela yapımı için kullanılan malzemeler ile birlikte çok iyi bir kalite ortaya çıktığı düşünülebilir. Ancak özellikle bu uygulamalarda hassasiyet ve itinalı tasarım önemlidir. Örneğin, kutu harf uygulaması içerisinde aydınlatma kullanılacaksa, harf tasarımı ve ölçülerine dikkat etmek gerekir. Her harfin birbiriyle eşit boyut ve yükseklikte olması önemlidir. Bu sayede uygulamada estetik ve nizami bir görüntü elde edilebilir. Yapım sırasında kullanılacak pleksi malzeme veya alüminyum malzeme gibi hammaddeler iyi bir şekilde işlenmelidir. Aslında iyi bir işleme yapılması yanında iyi malzeme seçimi de önemlidir. İyi malzeme seçildiğinde, üretim gerçekleştirmek de çok daha kolay olacaktır. Ortaya çıkan sonuç ise çok daha doğru bir görüntü sağlayacaktır. Örneğin ince led tabela tasarımı gerçekleştirilirken, malzeme hassas ve kırılgan bir yapı gösterebilir.

Pleksi Işıklı Tabela

Bu durumda dahi mutlak bir şekilde profesyonel bir üretim ile iyi bir sonuç ortaya çıkarılabilir. Özellikle hava koşullarının göz önünde bulundurulması, ışıklandırmanın malzeme ile uyumlu olması gibi noktalara dikkat edilmelidir. Firmamızın yüksek özen gösterdiği noktalardan birisi de montaj işlemleridir. Seçilen malzeme ince, kalın veya hassas olsa dahi montaj sırasında iyi bir işlem sağlamlık oluşturur. Sağlam ve güvenilir bir montaj gerçekleştirilirken, özellikle ölçülere de yüksek dikkat gösterilmesi gerekir. Firmamız ekipleri montaj işlemi yaparken, önceden belirlenmiş keşif noktalarına hassasiyet gösterir. Bu sayede birebir doğru noktaya montaj işlemi yapılabilir. Tüm doğru noktalara dikkat edilerek montaj yapıldığında, her noktadan iyi görünen bir tabela elde edilebilir.

Işıklı Tabela tasarımları

Işıklı tabela sistemleri açısından en çok tercih edilen örneklerden birisi de 64×128 led tabela sistemleridir. Standart ölçülerden birini oluşturan bu örnek, genellikle kırmızı kayan tabela olarak da uygulanır. Kayan yazı uygulaması tabela dışında tanıtım çalışmaları için de kullanılabilir. Genellikle vitrin kısmında veya mağazanın dış kısmında uygulamalar yapılabilir. Bir reklam paneli olarak kullanılan bu sistem, genellikle siyah fon üzerinde kırmızı veya beyaz yazı ile çalışma sağlar. Aslında bu standart boyut dışında da farklı ölçüler ile kayan yazı sistemi oluşturan led tabelalar üretilebilir. Yazı etrafında çerçeve kullanımı olabilir veya sadece yazı kullanılabilir. Kimi zaman bilgisayar yazılımı sayesinde tek yönde kayan yazı elde edilebilir. Kim zaman farklı yönlere kayan altlı üstlü yazılar sağlanabilir. Sadece led ışıklandırma değil neon ışıklandırma sayesinde de bu tabelalar elde edilebilir.

Işıklı Tabela çeşitleri ve fiyatları

Dış alan tanıtım ürünleri için bu sistemler sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tabela sistemine benzer bir şekilde led tabela saat sistemleri de tercih edilmektedir. Genellikle dijital saat uygulaması için tercih edilen bu tabelalar farklı boyutlar ile uygulama aralığı sağlamaktadır. Seyahat işletmeleri bankalar veya döviz büroları gibi noktalarda bu tabelalar kullanılabilir. Bu tip tabelalarda güncelleme işlemi için WiFi kart veya usb flash bellek kullanılabilir. Saat veya kayan yazı için rakam, harf ve logo gösterim boyutları değiştirilebilir. Genellikle kırmızı veya beyaz olarak görülen bu yazılarda yeşil renk veya sarı renk kullanılabilir. Tüm bu ayrıntılar ile birlikte firmamız ışıklı tabela çeşitleri fiyatları konusunda geniş bir liste ile hizmet vermektedir. Bu nedenle alacağınız hizmetler öncesinde mutlak olarak firmamız ile görüşmeniz gerekmektedir.