ÖRNEK MAHALLESİ YÖNLENDİRME TABELA

Yönlendirme Tabela Hizmetleri, İşletmenin dış alanında işletmeyi halka tanıtabilmek için tabela modelleri sayesinde uygulama gerçekleştirilir. İşletmenin iç ve dış olarak sahip olduğu alanlarda düzen elde etmek için ise yönlendirme tabelası kullanımı gereklidir. Firmamız her iki konuda da sizlere gereken tabela hizmetlerini sağlayabilmektedir. Çünkü firmamızın üretim kapasitesi içerisinde tüm bu ürünleri sağlayacak teknolojik yapı bulunmaktadır. Son yıllarda özellikle İstanbul’da çok geniş bir yapı ile teknik hizmetler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda gelişen teknolojileri takip ederek en yeni makineleri temin ediyoruz.

Yönlendirme Tabela Hizmetleri

Bu sayede ister işletme tabelası ister yönlendirme tabelası gibi konularda birçok farklı malzeme ile üretim gerçekleştiriyoruz. Eğer işletmenizin sahip olduğu iç ve dış alanlarda doğru bir yönlendirme ve düzen talep ederseniz, firmamızı tercih edebilirsiniz. Bazı noktalarda yönetmeliklere bağlı şekilde bazen sadece isteğe bağlı olarak yönlendirme tabelası kullanılabilir. Bu noktada her iki ayrıntı için uygulanan yönlendirme tabelası örnekleriincelenebilir. Bu örneklere web sayfamız üzerinden ulaşabilir veya firmamız ile görüşerek sunum çalışması talep edebilirsiniz.

İşletme İçerisinde Düzen İçin Yönlendirme Tabelası Hizmetleri

Örneklerin incelenmesi ile birlikte seçilen tabela ürünleri için firmamızdan ürün siparişi gerçekleştirilebilir. Birbirine benzer boyutlarda veya modüler tasarımlar ile bu tabelalar üretilebilir. Bazı kurumlarda mutlaka belirli kurallara göre bu tabelalar kullanılmalıdır. Bazı işletmelerde ise isteğe bağlı olarak yaratıcı fikirler ile yönlendirme tabelaları kullanılabilir. Bu nedenle öncelikle firmamız ile görüşerek, işletme türünü ve isteklerinizi belirtebilirsiniz. Bu sayede firmamız sizin için hizmet standartlarını belirleyerek, istediğiniz üretimleri gerçekleştirecektir. Bu ürünleri tek bir adet olarak veya tamamen paket şeklinde talep edebilirsiniz.

Tabela Modelleri

Yönlendirme tabelaları işletme içerisinde daha sık kullanılan bir yapı göstermektedir. Bu nedenle en önemli örnekleri bina içi yönlendirme tabelaları oluşturur. Bu tabelalar özellikle çok geniş bir alana veya yüksek katlara sahip olan yapılarda kullanılır. Ortak kullanım alanları içerisinde mutlaka tercih edilmektedir. İç veya dış mekanda kurumun düzenli bir yerleşim sağlamasını hızlandırır. Tabelaların üretiminde önemli bir nokta olarak dikkat çekici ve anlaşılabilir sonuçlar elde edilmelidir. Bu sayede sağlıklı ve işlevsel bir kullanım elde edilebilir. Bu nedenle uygulanacak tabelalarda kaliteli malzeme kullanımı önemli bir yapıdır.

Yönlendirme Tabelası

Üretim için alüminyum kompozit, pleksi veya vinil malzeme gibi tercihler sağlanabilir. İstenilen durumda dijital folyo baskı gerçekleştirilebilir. Hatta ahşap tasarımlar veya cam tabela üretimi yapılabilir. Bu gibi sistemlerin tümünde isteğe bağlı olarak ışıklı yönlendirme levhaları tercih edilebilir. Çünkü ışıklı levhalar, ister gündüz ister gece kullanımında daha dikkat çekici ve kabul edilir bir yapı sağlamaktadır. Bu ürünler yapı içerisinde önemli noktalara kolay ulaşım gerçekleştirmek için tercih edilir. Bu nedenle özellikle büyük üretim tesislerinde okul ve hastaneler gibi alanlarda kullanımı görülmektedir.

Yönlendirme tabelası örnekleri

İş merkezleri, alışveriş merkezleri, kurum binalarında ve kamu kurumlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Hatta bu tip noktalarda yönlendirme tabelaları neredeyse bir standart oluşturmaktadır. Bazı işletmeler için yönlendirme tabelası markayı yansıtan bir yapı gösterir. İşletmeye dış gözle bakan bir kişi, bu tabelalardaki kalite ve tasarıma göre işletmenin nitelikleri hakkında karar verebilir. Kat tabelaları, kapı isimleri ve yönlendirme tabelaları işletme kurumsal yapısına uygun olmalıdır.

Yönlendirme levhaları

Yönlendirme tabelaları uygulanırken genellikle grafik çalışmaları gerçekleştirilir. Yani uygulanacak çalışmak için grafik tasarım sağlandıktan sonra baskı veya kesim gibi işlemler sağlanır. Örneğin pleksi malzeme ile tabela üretimi talep edilebilir. Kurumsal bir görsellik istendiğinde de bu malzeme için öncelikle bilgisayar üzerinde tasarım gerçekleştirilir. Bu grafik tasarım için yönlendirme tabelaları vektörel avantajlarından faydalanılır. Grafik tasarım ile temel şekilde oluşturulan bu tabela sonrasında pleksi malzeme üzerinde uygulanır. Pleksi malzemenin istenilen boyut ve şekle gelmesi için lazer kesim sistemleri ile işlem gerçekleştirilir.

Işıklı yönlendirme levhaları

Benzer bir yapı için cam tabela üzerinde dijital folyo baskı gerçekleştirilebilir. Sticker üretimi sayesinde cam üzerinde uygulama sağlanabilir. Bu tip çalışmalarda da mutlaka öncelikle grafik tasarım gerçekleştirilmelidir. Aslında bu tip uygulamalarda işletme yapısına göre dekoratif özellikler de talep edilebilir. Bu durumda ahşap gibi bir malzeme ile üretim sağlanabilir. Ahşap, görüntü açısından estetik, dekoratif ve sağlıklı bir kullanım oluşturur. Bu nedenle birçok işletme tarafından ahşap yönlendirme tabelası tercihleri sağlanmaktadır. Bu tabelalar diğer ürünlere göre daha özel ve estetik bir görüntü oluşturur.

Tabela tasarımları

Ahşap malzeme üzerinde gravür oyma veya yakma ile renklendirme sağlanabilir. Özellikle kritik yapılara sahip olan ajanslar veya eğitim kurumlarında ahşap tabela tercih edilebilir. Kurumsal imaj konusunda güçlü bir yapı elde etmek için bu tip uygulamalarda malzeme seçimi önemli bir noktadır. Doğru malzeme tercih edildikten sonra da iyi bir işçilik ve tasarım ile istenilen sonuç sağlanabilir. Bu nedenle firmamız ile karşılıklı görüşme sayesinde en iyi fikirlerin ve sonuçların elde edilmesi mümkün olacaktır.

Bina içi yönlendirme tabelaları

Yönlendirme tabelaları temel olarak işletme içerisinde daha kolay bir yerleşim ve ulaşım sağlar. Örneğin, bir hastane içerisinde her kat planı için bu tabelalar kullanılabilir. Kat planı içerisinde poliklinikler, servis, bürolar, tuvalet ve çıkış noktaları tabelalar ile belirtilebilir. Bir sosyal tesis içerisinde kullanım sağlandığında ise kantin, havuz, sauna, soyunma odası gibi alanlar için yönlendirme sağlanabilir. Bu tip çalışmalar gerçekleştirmek için istenilen koşulda yönlendirme tabelası İngilizce uygulamaları da sağlanabilir. Özellikle turistik tesis, otel ve havalimanları gibi noktalarda İngilizce uygulamalar talep edilmektedir.

Yönlendirme tabela örnekleri

Çünkü bu tip işletmeler uluslararası bir çalışma yapısı göstermektedir. Yönlendirme tabelaları genellikle dikkat çekecek fakat standart oluşturacak bir ölçüye sahiptir. Bu nedenle çalışmalar çoğu zaman yönlendirme tabelası ölçüleri üzerinden gerçekleştirilir. Bazen standart olarak üretilmiş tabelalar tercih edilebilirken, bazen özel tasarımlar talep edilebilir. İç mekan veya dış mekanda yönlendirme için tabela boyutlarında değişimler ortaya çıkmaktadır. Yönlendirme dışında oda kapı tabelaları, EXIT tabelaları ve isimlikler gibi ürünler de hizmetlere dahil edilebilir. Özellikle eğitim kurumları ve farklı binaların birleşiminden oluşmuş fakülte yerleşimleri içerisinde yine bu sistemler kullanılabilir.

Yönlendirme tabelası ölçüleri

Bu tip kompleks yapılar içerisinde özellikle bina yönlendirme tabelası kullanılır. Örneğin, altı farklı binanın birleşimi ile oluşmuş bir kampüs göz önünde bulundurulabilir. Kampüs içerisinde yatakhane, derslik binası, yönetim binası, kantin, konferans salonu ve lojmanlar yer alabilir. Kasetler halinde yukarıdan aşağı sıralanmış altılı bir tabela hazırlanabilir. Her kaset içerisinde bu bölümlerden birinin adı yazılarak, yanına yönlendirme için ok işaretleri kullanılır. Bu ürün yapısı günümüzde birçok noktada görülen bir sistem oluşturmaktadır.