Hakkımızda

Tabela ve Dijital Baskı Hizmetleri

GÜNGÖREN ECZANE TABELASI

Tek tip eczane tabelasına geçişler zorunlu hale getirilmiştir. Tek tip olmasının zorunlu kılınmasının en önemli nedenlerinden biri de görsel kirliliğin ve eczaneler arası haksız rekabetin önüne geçmektir. Tek tip eczane tabelası ile birlikte nöbetçi eczane tabelası daha kolay şekilde fark edilmektedir.

Eczane Tabela Yönetmeliği

Yönetmelik 2014 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve Resmi Gazete’de yayınlanan bildiri ile birlikte yürülüğe girmiş standart tabela modelleridir.

Ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin, levhalarında aynı standartların kullanılması amaç edinilmiş olup, hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması sağlanmaktadır. Farklı standartlarda ortaya çıkarılmış olan eczane tabela örnekleri görsel kirlilik verdiğinden ötürü tek tip uygulamaya geçilmesi Eczane tabelası yönetmeliği ile sabitlenmiştir.

Eczane Levha  Standartları Nedir?

Eczane levha standartları farklı şekillerdedir. Şimdi siz değerli tüketicileri aydınlatabilmek adına her bir standart’ı sizler için ayrı ayrı ele alalım. Öncelikle eczane tabelası nasıl olmalı sorusunun cevabı aşağıdaki standart ölçülere göre belirlenmelidir. Standart eczane tabelası aşağıdaki alanda yer almaktadır. Nöbetçi eczane tabelası için bizlerle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Standart 1 & Levha 1

 • Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhasında;
 • Beyaz tabela 150×50 cm olması gerekirken
 • Kırmızı tabela 200×45 cm olmalıdır.
 • Eczane harf yüksekliği 25 cm,
 • Eczane ismi harf yüksekliği ise 9 cm olmalıdır.

Standart 1 & Levha 2

 • Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane levhasında;
 • Beyaz tabela 225×80 cm olması gerekirken,
 • Kırmızı tabela 300×70 cm olmalıdır.
 • Eczane harf yüksekliği 38 cm, Eczane ismi harf yüksekliği ise 14 cm olmalıdır. Bahsi geçen kısımlar Standart 1 için ele alınmaktadır.

Eczane Levha standartlarının birbirinden farklılık gözettiğini söylemiştik. Standart  1 için belirlenen ölçülerden bahsettik ve şimdi sizler için standart 2 ve ölçülerinden bahsedelim.

Standart 2

400 cm ile üzeri zemin ölçüsüne sahip olan eczanelerde beyaz zemin 300×100 cm olacaktır ve burada değişkenlik gösteren sadece kırmızı tabela olacaktır. Kırmızı tabelalar zemine göre büyüyecektir. O halde kırmızı tabelaların zemine göre ölçülerinden de bahsedelim:

 • Tabela 400×70 cm
 • Tabela 500×70 cm
 • Tabela 600×70 cm
 • Tabela 700×70 cm
 • Tabela 800×70 cm
 • Tabela 900×70 cm
 • Tabela 100×70 cm şeklinde farklılık göstermektedir.

Sizlerde bahsi geçen ölçülerde eczane tabelası yaptırabilirsiniz. Daha önce bu alanda neticelendirdiğimiz eczane tabela modellerini inceleyerek, fikir çeşitliliği yaratmanız daha doğru olacaktır. Eczane tabelası nasıl yapılır ise belirlenen form ölçülerinde alanında en iyi dijital baskı firması sizlere en uygun olan eczane tabelasını yapacaktır.

Eczane Tabelası İmalatı ve Fiyatları

Diğer tüm açık hava reklamcılığı, dijital baskı ve tabela çeşitlerinde olduğu gibi, cepheler ile yapılacak yerler esas alındığında firmaların belirttiği talepleri, birbirinden farklılık gözetmektedir. Eczane tabelası için de bu durum da aynıdır.

Tabelanın genişlik ve uzunluk ölçüleri birbirinden farklı olduğundan dolayı eczane tabela fiyatları da sabit bir şekilde belirtilememektedir. Yeni eczane tabelası yapımında alanın da uzman bir firma olan Baskı Hizmeti’nin deneyimli ekibinden hizmet aldığınız takdirde sizlerde edindiğiniz eczane tabelası hizmetinin yönetmeliğe uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

Eczane tabelalarının ışıklı ya da ışıksız olması tamamen eczacının insiyatifine bırakılmıştır. Işıklı eczane tabelalarının tercih edilmesi halinde ise ‘Eczane’ yazısında led aydınlatma kullanılacak ve eczane isminde hiçbir şekilde aydınlatmanın olmaması gerekmektedir.

Bu kriterler doğrultusunda eczane tabela fiyatları değişmektedir. Sizlerde vermiş olduğumuz eczane tabelası hizmeti ile ilgili hem aklınıza takılanları sormak hem de fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz içerisinde yer alan iletişim kanallarımız aracılığı ile tarafımıza ulaşabilirsiniz.

İstanbul Tabela

Tabela Modelleri, bir işletmenin olmazsa olmaz tanıtım ürünlerinin başında gelmektedir. Çünkü marka ve logo tanıtımı gerçekleştirmek için kullanılabilecek en iyi tanıtım alanını oluşturur. Bu nedenle tabela modelleri her işletmenin yapısına uyacak şekilde ilgi çeken bir tasarım ile üretilir. Bu noktada bir örnek olacak ahşap tabela modellerigösterilebilir. Ancak ahşap malzeme her işletme için uygun bir yapı oluşturmayabilir. Örneğin, bir restoran veya kafeterya işletmesi için ahşap malzeme ile üretilen tabela uygun olabilir. İşletmemiz üzerinden alacağınız hizmetler sayesinde tabela modelleri tasarla imkanı sunulmaktadır.

Tabela Modelleri

Bu sayede sizin için en uygun tabelayı kendi fikirleriniz ile tasarlayabilirsiniz. Örneğin, yeni açılacak bir kafeterya işletmesi için doğru konsept ve mimari ile uygun bir tabela tasarlanabilir. Bu tasarım için profesyonel dijital hizmetler ve basım hizmetleri firmamız tarafından tamamlanacaktır. Tabela tasarımı, her işletmenin kendi yapısına uygun bir sonuç oluşturmalıdır. Bu nedenle tasarım çalışması gerçekleştirilirken öncelikle mekan incelemesi yapılır. Yapılan inceleme sonrasında yeni tabela modelleri içerisinden rahatlıkla seçim gerçekleştirilebilir.

Her Zaman İlgi Çeken Tabela Modelleri

Yeni modeller arasında led kullanımı, kutu harfler, ahşap veya pleksi malzeme kullanımı gibi örnekler bulunmaktadır. Her örnek mimari tasarım, inceleme ve keşif çalışması sonrasında uygun seçeneklerden birini oluşturabilir. Bu sayede işletmenin doğru bir şekilde halka arz edilmesi için tabela uygulaması gerçekleştirilir. Eğer bir işletme dış alanda doğru görüntüyü sergilerse, doğru bir tanıtım sağlayabilir. Günümüzde birçok elit işletme akıl dolu bir şekilde ve ilgi çeken tabela modelleri sayesinde akılda kalmaktadır.

Tabela Modelleri Tasarla

Tabela uygulamalarının akılda kalıcı olması için farklı çözümlerden faydalanmak mümkündür. Bu çözümler arasında özellikle de led tabela modelleri son yıllarda ön plana çıkmaktadır. LED tabela, ışıklı ve göz alan tasarımları sayesinde daha fazla ilgi çekmektedir. Bu nedenle akla gelen her işletmede kullanımları rahatlıkla görülebilir. Bu tip tabelalar bir mağaza vitrininde, bir restoran veya market işletmesinde kullanılabilir. Bu nedenle sizde işletmenize uygun bir şekilde sadece işletme ismi veya logo ile led tabela tasarımı isteyebilirsiniz.

Ahşap Tabela Modelleri

Klasik tabela uygulamalarına göre bu uygulamalar daha yüksek bir fiyat ortaya çıkabilir. Ancak elbette ki klasik tabelalara göre daha etkileyici bir sonuç da oluşturmaktadır. Bu nedenle daha renkli ve görsel anlamda özel bir tasarım için led tabela talep edebilirsiniz. Eğer çok daha sade ama görsel olarak özel bir tasarım isterseniz, kompozit tabela modelleri seçilebilir. Firmamız kompozit tabela fiyatları konusunda da çok uygun rakamlar ile hizmet verebilmektedir. Özellikle kurumsal işletmeler ve büro işletmeleri için kompozit tabela daha düzenli bir görünüm ortaya çıkarır.

Işıklı Tabela Çeşitleri Fiyatları

Yani çok daha ciddi bir tasarım için bu tabela modelleri seçilebilir. Kompozit malzeme, katmanlar sayesinde çok daha dayanıklı ve ağır bir görüntü ortaya çıkarır. Bu nedenle bir muhasebe bürosu veya hukuk bürosu için bu tabela tercih edilebilir. Sade bir tasarımda isim ve firma ismi ile uygulama gerçekleştirilebilir. Bu sayede net bir şekilde firma ve hizmetleri ifade eden bir tasarım ortaya çıkacaktır. Örneğin, avukat ismi ve hukuk bürosu ifadesi ile sade ve elit bir tasarım elde edilebilir.

Ayaklı Tabela Modelleri

Eski dönemlere göre kasap işletmeleri çok daha elit ve çağdaş bir görünüme sahip olmak zorundadır. Çünkü günümüzde gıda tüketimi insanların çok yüksek hassasiyet gösterdiği bir noktadır. Bu nedenle insanlar gıda alışverişi gerçekleştireceği işletmelere özen göstermektedir. Örneğin, bir kasap işletmesinden alışveriş ederken işletmenin prestiji göz önünde bulundurulur. Bu kapsamda işletme tabela modeli ve tasarımı sayesinde de elit bir çizgi oluşturmalıdır. Bu nedenle firmamızın özel hizmetleri arasında kasap tabela modelleri yer almaktadır.

Led Tabela Modelleri

Kasap ve şarküteri işletmeleri için tasarlanan bu tabelalarda genellikle büyük görseller ve harfler kullanılır. Çoğu zaman işletme logosu ve ismi, kutu harfler ve pleksi kesim ile hazırlanır. Bu sayede çok göz alıcı, temiz ve prestijli bir görüntü ortaya çıkar. Günümüzde Türkiye’deki birçok elit işletmenin bu tip tabelalar kullandığını rahatlıkla görebilirsiniz. Eğer sizde var olan veya yeni açılan işletmeniz için tabela tasarımı isterseniz, bu ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Temel olarak kasap ve şarküteri işletmeleri için sunulan bu hizmete benzer şekilde kuaför işletmeleri için de özel bir hizmet verilmektedir.

Kasap Tabela Modelleri

Çünkü kuaför işletmelerinin elit ve nezih bir görüntüye sahip olması önemlidir. Kuaför işletmeleri için firmamız özel olarak tasarlanan kuaför tabela modelleri sağlamaktadır. Genellikle kuaför işletmelerinde çok daha özel stillerin uygulanması gerekir. Yani klasiğin biraz daha dışında aykırı kesimler tasarımlarda kullanılır. Bu sayede daha ilgi çekici ve yaratıcı bir görüntü elde edilebilir. İşletmeniz için akılda kalıcı bir tasarım fikrine sahipseniz, bu konuda firmamız ile görüşebilirsiniz. Sonrasında tasarım ekiplerimiz ile birlikte ortaklaşa bir çalışma sayesinde sonuç elde edebilirsiniz. Firmanız düşünülen tasarımın nitelikli bir şekilde uygulanması için de hassas bir çalışma sergileyecektir.

Kuaför Tabela Modelleri

Kuaför, kasap veya büro gibi işletmelere sahip olmayan kişiler de alternatif işletmelerde tabela tasarımı konusunda kararsızlık yaşayabilir. Bu durumda tasarımın doğru seçilebilmesi için tabela çeşitleri nelerdir sorusu akla gelmektedir. Bu konuda firmamız çok geniş bir çeşitlilik ile sizlere hizmet vermeye özen göstermektedir. Bu kapsamda sunulan çeşitler arasında ışıklı veya ışıksız tabela gibi ürünler bulunabilir. Işıklı tabelalar daha fazla ilgi çekici olabilir. Fakat ışıksız tabelalar daha sade ve nezih bir tasarım oluşturabilir.

Tabela Çeşitleri Nelerdir

Çok daha fazla ön plana çıkan bir tabela tasarımı için totem tabela ürünleri tercih edilebilir. Tamamen bina ile hizmet veren bir işletme tarzında çatı tabelaları tercih edilebilir. Uygun fiyatlı tasarımlar için pleksi veya alüminyum tabela tercihi yapılabilir. Özel ve elit bir seçenek olarak led tabela sayesinde görsel avantaj sağlanabilir. Bu gibi ayrıntıların her biri sayesinde çok daha farklı seçimler yapılması mümkündür. Bu nedenle sunulan modellerimiz içerisinde oyma tabela veya kutu harf tabela gibi sistemler bulunmaktadır.

Tabelacı

Tabela konusunda firmamız çok geniş bir çeşitlilik ve tasarım ile hizmet vermektedir. Bu nedenle işletme değişimleri, dekorasyon ve yeni işletmeler için mutlaka firmamız ile görüşmelisiniz. Görüşme sırasında fikirlerinizi ve hayallerinizi ifade ederek daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz. Firmamız karşılıklı fikir alış verişi sayesinde en iyi tabela tasarımını sağlayacaktır. Özellikle fiyat konusunda da sizin için en doğru rakamlar ile hizmet verilecektir. Bu kapsamda sektörel anlamda da firmamız çok avantajlı bir noktada bulunmaktadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
0 533 514 53 10