TUZLA FOLYO KESİM

Folyo Kesim Hizmetleri, Günümüzün gelişen teknolojileri ile birlikte reklam sektöründe de daha kapsamlı hizmetler vermek mümkün olmuştur. Bu çerçevede firmamız tabela modelleri ile başlamak üzere birçok farklı noktada değişen hizmetler sağlamaktadır. Örneğin, hem tabela uygulamalarında hem de farklı reklam çalışmalarında folyo kesim hizmetleri verilmektedir. Folyo kesim, teknolojik olarak bir baskı makinesi sayesinde sticker gibi bir malzemenin elde edilmesini sağlamaktadır. Bu malzeme birçok alanda yapışkan özelliği ile bir kaplama ve reklam ürünü olarak kullanılabilir. Bu kapsamda öncelikle folyo kesim nedir sorusunun cevaplanması gerekir.

Folyo Kesim Hizmetleri

Teknik olarak folyo kesim; sticker malzeme üzerinde dijital baskı makinesi ile üretim gerçekleştirilmesi şeklinde tanımlanabilir. Bu sayede üretilen sticker, reklam ve duyuru için çok sık kullanılan bir tanıtım aracıdır. Bu malzeme araba, cephe, zemin, duvar veya tabela üzerinde kullanılabilir. Elde edilen sistem hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda pratik bir kullanım avantajı oluşturur. Firmamız folyo kesim hizmetleri sayesinde müşterilerimize çok daha hızlı ve nitelikli bir hizmet verme avantajı oluşturmaktadır.

Farklı Kullanım Alanları İçin Folyo Kesim Hizmetleri

Herhangi farklı bir renkte folyo malzemenin makine ile kesilerek çıkartma şekline getirilmesi sayesinde ürün elde edilir. Örneğin, cam zemin veya araba camı üzerinde logo yapıştırma için folyo kesim sayesinde malzeme elde edilebilir. Bu nedenle özellikle reklam sektöründe çok geniş bir renk aralığı ve istenilen geometrik şekiller ile ürün ortaya çıkarmak mümkündür. Özellikle cam veya alüminyum cephe giydirme hizmetleri için folyo kesim çok sık kullanılmaktadır. Grafik tasarımı sayesinde elde edilen geometrinin sticker malzeme üzerinde kolaylıkla baskıya dönüştürülmesi mümkün olmaktadır.

Tabela Modelleri

Reklam sektöründe son yıllarda çok sık şekilde kullanılan folyo kesim işlemi, özel makineler sayesinde gerçekleştirilir. Bu makineler arasında cnc folyo kesim sistemleri gibi sistemler yer alır. Bu makine hem bir dijital baskı makinesi hem de CNC kesim sistemi olarak ortak çalışma sergiler. Makine içerisinde folyo malzeme kullanılması ile üzerinde baskı işlemi gerçekleştirilir. Karakteristik olarak hazırlanmış bir logo veya görsel grafik ortamında vektörel hale getirilir. Bu görsel istenilen renkler ile tam bir tasarım haline ulaştırılır. Daha sonrasında makine içerisine alınan bu tasarım baskı ve kesim işlemine hazır hale gelir.

Folyo kesim fiyatları

Özellikle iç veya dış mekan için dekorasyon hedefi ile folyo kesim sayesinde üretim yapılabilir. Hazırlanan bu reklam ürünü transparan folyo, delikli folyo, reflektif folyo, cast folyo veya mıknatıs folyo üzerinde uygulanabilir. Bu tip örneklere birçok noktada rastlamak mümkündür. Üretilen folyo kesim sticker genellikle cam zeminler üzerinde kullanım için daha avantajlıdır. Örneğin, cast folyo malzeme ile kesim gerçekleştirildikten sonra araç giydirme işlemleri yapılabilir.

Folyo kesim sticker

İç mekan düzenlemeleri sırasında transparan folyo üzerinde gerçekleştirilen baskı işlemi kullanılabilir. Reflektif folyo sedef misali ışık oluşturan yani parlayan bir yüzey oluşturmaktadır. Bu nedenle özellikle karanlık ortamlarda dekoratif ve estetik bir aydınlatma için kullanılabilir. Bahsedildiği gibi metal yüzeyler üzerinde de folyo kesim sayesinde kullanım sağlanabilir. Bu tip yüzeylerde de mıknatıs folyo kullanımı tercih edilebilir. Bu tip birçok farklı örnek sayesinde folyo kesim yapan firmalar her geçen gün gelişen teknolojileri kullanmaktadır.

Folyo kesim yapan firmalar

Firmamız folyo kesim hizmetlerini gerçekleştirmek için yine farklı bir teknolojiye de başvurmaktadır. Bu teknoloji için online folyo kesim sistemi oluşturulmuştur. Yani bu sistem içerisinde folyo kesim için siparişlerinizi online ortam üzerinden vermeniz mümkün olmaktadır. Bu konuda grafik programı ile hazırlanmış vektörel görsellere sahip olmanız yeterlidir. Örneğin, araç filonuz üzerinde her araç için bir logo giydirme talep edebilirsiniz. 100 araç sahibi olan bir ilaç dağıtım firması kurumsal araç filosu elde etmek isteyebilir.

Online folyo kesim

Bu durumda her araç için bir dijital logo baskısı gerekecektir. Bu baskı dijital şekilde çalışan folyo kesim sistemleri sayesinde elde edilebilir. Bu kapsamda web sayfamız üzerinden online sipariş gerçekleştirerek hizmet talep edebilirsiniz. Logo tasarımını sisteme yükleyerek, kaç adet uygulama istediğinizi ve boyut bilgilerini girebilirsiniz. Bu sayede hazırlanan folyo kesim uygulamaları sticker şeklinde paket olarak size ulaştırılacaktır. Yapmanız gereken son işlem elinize ulaşan sticker baskı ürünlerini araç üzerinde yapıştırmak olacaktır. Elde edilen ürün, yapışkan özellikli sticker olduğu için uygulama gayet kolaydır.

Folyo kesim yazı

Benzer şekilde telefon numarası, web adresi veya slogan gibi görseller için folyo kesim talep edilebilir. Çünkü bu işlem üzerinde folyo kesim yazı gibi bir avantaj da bulunmaktadır. Tüm yazı fontlarını kabul eden grafik programı sayesinde hiçbir bozulma ve kayma görünmeden istenilen yazı folyo kesim üzerinde basılabilir. Bu nedenle sistem, tabela ve reklam uygulamaları için kolaylıkla kullanılabilmektedir. Özellikle küçük boyutlu cam cephelerde giydirme veya araç camlarında kaplama için bu sticker uygulamaları talep edilebilir.

Folyo kesim nedir?

Sticker uygulamaları ile avantaj oluşturan bu sistem, insan sağlığına zarar vermeyen bir uygulama ortaya çıkarır. Bu nedenle özellikle iç mekanda dekorasyon için kullanılabilir. Örneğin, kreş veya sağlık alanlarında kolaylıkla bu uygulamalar tercih edilebilir. Dış mekan için kullanılacak folyo kesim uygulamalarında daha dayanıklı folyo malzeme tercihi yapılır. Çünkü genellikle dış cephede yer alan cam veya araç üzerinde uygulama daha dayanıklı olmalıdır. Bu noktada firmamız malzeme seçimlerine yüksek özen göstermektedir. Kullanıldığı her ortamda farklı bir atmosfer oluşturan folyo kesim estetik bir görüntü için tercih edilir.

3m kesim folyosu

Bu nedenle de boyut açısından da çok geniş bir çalışma aralığı bulunmaktadır. İsteğinize bağlı olarak 3m kesim folyosu kullanılması sayesinde cephe ve duvar kaplama için sticker üretilebilir. Bu malzeme hiçbir renk ve baskı hatası olmadan istenilen sonucu ortaya çıkarabilir. Genellikle 3 metre folyo, opak özelliği ile parlak veya mat renkler sağlamaktadır. Tek bir uygulama içerisinde elde edilen baskı ile tabela, pencere veya taşıt kaplama için kullanılabilir. Bu gibi birçok uygulama tercihlerinize bağlı şekilde değişimler sağlayabilir.

Folyo kesim ipi

Bu kapsamda istediğiniz hizmetlere uygun bir şekilde kullanılan malzeme ve ortaya çıkarılan işçilik fiyat değişiklikleri oluşturur. Bu nedenle firmamızdan hizmet almadan önce folyo kesim fiyatları konusunda bilgi talep edebilirsiniz. İstediğiniz uygulama için kullanılacak tüm malzeme ve işçilik hesaba katılarak, fiyat belirlemesi yapılacaktır. Bu sayede ister online ister direkt hizmetlerde ortaya çıkacak maliyet pratik bir şekilde hesaplanabilir. Bu hizmeti firmamız üzerinden isterseniz tek parça isterseniz toplu ürün şeklinde talep edebilirsiniz.